o mnie

Swoją przygodę z rekrutacją zaczęłam w 2007 roku, kiedy jako konsultantka w agencji rekrutacyjnej poszukiwałam pracowników dla klientów. Były to głównie stanowiska wysokiego szczeble, a metodą której używałam był direct search, co oznacza, że kandydatów nie pozyskiwałam poprzez ogłoszenia o pracę, ale sama musiałam do nich dotrzeć i przekonać, żeby wzięli udział w rozmowie.

Przez kolejne lata rekrutowałam specjalistów, inżynierów i kierowników stosując bardzo różne metody ich poszukiwania (ogłoszenia o pracę w gazecie, w Internecie, na uczelniach, na słupach ogłoszeniowych, poszukiwania kandydatów z bazy CV, a także wspominane już wyszukiwania bezpośrednie).
Przetestowałam rozmaite scenariusze rozmów z kandydatami, włączając w nie
testy psychometryczne, testy wiedzy i umiejętności, a także testy manualne

W swoim zawodowym życiu widziałam tysiące CV i każdego miesiąca miałam kilkadziesiąt rozmów z kandydatami. Chcę podzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem, zarówno w zakresie przygotowania kandydata do rozmowy o pracę zakończonej sukcesem i nowym zatrudnieniem, jak i przygotowania pracodawcy do przeprowadzenia efektywnej rozmowy z kandydatem i późniejszego rozwoju pracownika w organizacji.

Rekrutowałam w czasach rynku pracodawcy kiedy firmy z łatwością znajdywały pracowników oraz w czasach trwającego też obecnie rynku pracownika. 

Tworzyłam testy manualne dla pracowników starających się o pracę na produkcji, przygotowywałam
zadania sprawdzające kompetencje na stanowiskach specjalistycznych oraz tworzyłam i
współprowadziłam rozmowy typu assessment centre, które w bardzo dokładny i obiektywny sposób weryfikują doświadczenie i
umiejętności kandydatów.

Poza rekrutacją posiadam jeszcze inne umiejętności, które powodują, że ten moje wsparcie dla Ciebie okaże się skuteczniejsze.

Jestem certyfikowaną Trenerką Biznesu i zajmuję się zawodowo szkoleniami, w tym także szkoleniami dotyczącymi całego procesu rekrutacyjnego. Moje szkolenie ‘Rekrutacja od A do Z’ kompleksowo obejmuje cały proces począwszy od momentu planowania zatrudnienia, poprzez przygotowanie opisu stanowiska, ogłoszenia, poszukiwania kandydatów, selekcji i rekrutacji, po podjęcie decyzji i wybór właściwej osoby do momentu wdrożenia pracownika do organizacji włącznie. Uczę tego, w jaki sposób przygotowywać się do rozmów z kandydatami, jak prowadzić takie spotkania, jakie zadawać pytania, w jaki sposób weryfikować wiedzę i kompetencje. Pomagam zorganizować proces rekrutacyjny tak, by zniwelował możliwie największą liczbę błędów rekrutacyjnych i umożliwił zatrudnienie najlepszego pracownika.

Jestem również certyfikowaną facylitatorką od 2018 roku wykorzystując techniki facylitacyjne pomagam pracować efektywniej grupom, wspieram w wykorzystywaniu potencjał wszystkich członków zespołu, angażowaniu ludzi w projekty i inspirowaniu ich do wykorzystywania myślenia wizualnego w biznesie. Prowadziłam facylitacje w grupach od 5-ciu do 60-ciu osób na różnych szczeblach organizacyjnych (z pracownikami produkcyjnymi, specjalistami, inżynierami, managerami średniego i wysokiego szczebla oraz dyrektorami) w trakcie spotkań jednorazowych oraz cyklicznych.

Współpracuję obecnie z dwoma uczelniami wyższymi w Krakowie, z Uniwersytetem Jagiellońskim, gdzie uczę studentów technik facylitacyjnych oraz z Wyższą Szkołą Europejską. W WSE prowadzę zajęcia ‘Zarządzanie Karierą’, w trakcie których studenci planują swoją ścieżkę. Na tych zajęciach pracujemy nad rozwojem zawodowym, tworzymy cele rozwojowe/zawodowe, a także planujemy ich osiągnięcie krok po kroku.