Szkolenia z facylitacji Kraków

Szkolenia z Facylitacji w Krakowie - Rozwijaj Swoje Umiejętności z strefaHR

Facylitacja choć wciąż jeszcze mało popularna, jest świetnym narzędziem dla różnych grup zawodowych, zwłaszcza dla menedżerów/liderów, trenerów, menedżerów projektów, scrum masterów i każdej osoby, która pracuje z ludźmi.

Szkolenie z facylitacji dedykowane jest osobom pragnących rozwijać umiejętności interpersonalne, skutecznego komunikowania się, rozwiązywania konfliktów i kreatywnej pracy. Kierownicy zajmujący się pracą z zespołami mogą wzbogacić swój wachlarz narzędzi o techniki facylitacji, zwiększając efektywność procesów rozwojowych, a menedżerowie HR mogą posłużyć się facylitacją do integracji pracowników oraz zarządzania konfliktami. Osoby prowadzące własny biznes mogą znaleźć w facylitacji wsparcie w kreatywnym podejściu do problemów i generowania nowych pomysłów i rozwiązań, budowaniu relacji z klientami oraz efektywnym zarządzaniu zespołem.

W skrócie, facylitacja i szkolenia z tej dziedziny są dla każdego, kto pragnie usprawnić procesy grupowe, budować efektywne relacje i osiągać lepsze rezultaty w pracy z ludźmi.

Dlaczego Wybrać Nasze Szkolenia z Facylitacji?

Warsztaty, które oferuję, to nie tylko kolejne spotkania edukacyjne, lecz autentyczne przekroczenie granic efektywnego prowadzenia grup i projektów. Szkolenia z facylitacji są zaprojektowane tak, aby dostarczyć praktycznych umiejętności i technik niezbędnych dla liderów zespołów, menedżerów i trenerów. Prowadzone są warsztatowo, a techniki dobierane do potrzeb uczestników. Właściwie każde szkolenie wygląda inaczej, ponieważ elastyczna forma pozwala na wybór ćwiczeń i technik przez uczestników.

Szkolenia prowadzone przeze mnie opierają się o doświadczenie w pracy grupowej i wiedzę teoretyczną. Od 2018 roku pracuję z grupami ułatwiając ich pracę i jednocześnie szkolę osoby, które same mają zespoły i spotkania, by pracowały z grupami jeszcze efektywniej. 

Nie uczę teorii bez jej zastosowania, a szkolenia opierają się na praktycznych scenariuszach, które pozwalają uczestnikom zdobyć umiejętności, gotowe do natychmiastowego wykorzystania w ich codziennej pracy.

Programy szkoleniowe są elastyczne i dostosowane do różnych branż i specyfikacji grup. Unikam jednostajności, koncentrując się na konkretnych wyzwaniach, z jakimi spotykają się uczestnicy, dlatego to uczestnicy w trakcie szkoleń wpływają na przebieg i case study, z którymi pracujemy.

Program Szkolenia

Nasze szkolenia z facylitacji obejmują szeroki zakres tematyczny, który zapewnia kompleksowe przygotowanie do efektywnego prowadzenia grup. Program obejmuje:

 • podstawy Facylitacji: zrozumienie czym jest facylitacja, gdzie ją można zastosować i jakie korzyści przyniesie jej używanie,
 • rola facylitatora, jego pożądane zachowania i cechy,
 • techniki facylitacyjne wspierające generowanie pomysłów i twórcze myślenie, techniki wykorzystywane przy rozwiazywaniu problemów, techniki stosowane w trakcie podejmowania decyzji i planowania oraz techniki pomocne w trakcie konsultacji, 
 • planowanie spotkania facylitacyjnego od początku do końca (czyli co trzeba zrobić i wiedzieć przed spotkaniem, w trakcie i po spotkaniu),
 • trudne sytuacje i konflikty: techniki radzenia sobie z trudnościami i wyzwaniami na spotkaniach, budowanie zespołów o wysokiej wydajności.

Po szkoleniu Uczestnik: 

 • rozróżnia role facylitatora w odróżnieniu od innych ról, np. roli lidera,
 • definiuje cele dla spotkań facylitacyjnych,
 • potrafi samodzielnie zaplanować sesje facylitacji z wykorzystaniem adekwatnych narzędzi,
 • tworzy warunki do pracy zespołowej, grupowego generowania pomysłów, rozwiązywania problemów, planowania i podejmowania decyzji,
 • tworzy warunki do wymiany wiedzy i uczenia się poszczególnych osób oraz grupy stosuje metody stymulowania aktywności uczestników: zachęca wszystkich do uczestnictwa; reguluje czas wypowiedzi poszczególnych osób,
 • zachowuje bezstronność i neutralność własnych interesów aby zobaczyć inne punkty widzenia,
 • dba o bezpieczeństwo uczestników, np. poprzez wprowadzanie zasad wzmacniających poczucie bezpieczeństwa, przestrzeganie zasad udzielania informacji zwrotnych.

Dla Kogo Są Nasze Szkolenia?

Nasze szkolenia z facylitacji są skierowane do szerokiego spektrum profesjonalistów, w tym:

 • liderów zespołów, ponieważ rozwija umiejętności skutecznego zarządzania i motywowania grup,
 • menedżerów, gdyż podsuwa narzędzia przydatne w planowaniu i realizacji projektów,
 • trenerów, bo poszerza repertuar technik prowadzenia szkoleń i warsztatów.

O Trenerze - Anna Bednarz

Jestem doświadczoną trenerka nie tylko umiejętności miękkich i umiejętności z obszaru HR, ale także trenerką technik facylitacyjnych. Od 2018 roku prowadzę facylitacje oraz uczę innych, jak podnieść efektywność spotkań używając różnych metod i narzędzi. Specjalizuję się w pracy z różnorodnymi grupami zawodowymi, pracowałam z grupami kilku- oraz kilkudziesięcioosobowymi, w różnych branżach, w trakcie spotkań jednorazowych oraz cyklicznych.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w przekazywaniu praktycznych umiejętności, co sprawia, że jej szkolenia są nie tylko merytoryczne, ale także angażujące i inspirujące.

Oferuej praktyczne warsztaty, które rozwijają umiejętności niezbędne w dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym. Dołącz do mnie, aby odkryć nowe możliwości w prowadzeniu grup i osiąganiu sukcesów zawodowych!

Napisz do nas!